Haber

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Tuzla Anadolu Lisesi’nde Gençlerle Buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Anadolu Lisesi’nde Bayrak Törenine katıldı. Yazıcı, okulda 12. sınıf öğrencilerine temel bilimlerle ilgili sunum yaptı. Sunumun ardından gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Yazıcı, “Siz gençlerin faydalanacağı 3. adres dediğimiz etüt merkezleri ve kütüphaneleri ilçenin her yerine entegre ettik. Daha da genişlemeye devam edeceğiz, siz isteyin, talep edin, biz gerçekleştireceğiz.”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, her pazartesi ilçedeki ilkokul, ortaokul ve liselerden birine giderek Bayrak Törenine katılıyor. Bu kapsamda Tuzla Anadolu Lisesi’nde Bayrak Törenine katılan Yazıcı’ya Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çankır da eşlik etti. Bayrak Töreni’nin ardından Yazıcı, öğretmenlerle bir araya gelerek onların talep ve tekliflerini dinledi. Okulun eksiklerini kendisinin gidereceğini belirten Yazıcı, müzik öğretmeninin piyano talebini de reddetmedi. Öğretmenler odası ziyaretinin ardından Lider Yazıcı, Tuzla Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda 12. sınıf öğrencilerine temel bilimler konulu sunum yaptı. Hayata, okula, ilçeye, Türkiye’ye ve dünyaya dair birçok sorunun sorulduğu program kapsamında Başkan Yazıcı, öğrencilerin talep ve sorunlarını tek tek dinledi. Üniversitelere gitmek isteyen öğrenciler için ulaşım organize edeceğini belirtti.

“Hayatınıza dahil olduğum için mutluyum”

Başkan Yazıcı, “Sevgili gençler, sizler bizim için değerlisiniz. Bildiğiniz gibi bir okula başladık. İnşallah o da tamamlandığında Tuzla’da ikili eğitim veren okul kalmayacak. Eğitim konusunda mutlaka elimizden geleni yapacağız” dedi. Bunun dışında siz gençlerin yararlanacağı etüt merkezlerimiz, kütüphanelerimiz, 3. ve 3. sınıf okullarımız var. “İlçenin her yerinde adresleri entegre ettik. Daha da genişlemeye devam edeceğiz. Bu konuşmaları özellikle her okulda yapıyoruz. Bazen mesleki deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Bu sayede hayatınıza dahil olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

“Tuzla’yı çok seviyorum”

Bir öğrenci ‘Tuzla’nın en çok neyi seviyorsunuz?’ diye sordu. Soruyu yanıtlayan Yazıcı, “Deniz benim için çok değerli ve Tuzla kıyı şeridiyle, kişi başına düşen yeşil alanıyla, spor sahalarıyla ve tüm aktiviteleriyle en üst noktada yaşanacak bir yer. Şu anda ilk 12’de.” İstanbul’da sosyoekonomik ve sosyokültürel açıdan; “İnsani Gelişme Vakfı endeksine göre Türkiye’de 18’inci sıradayız. Tuzla’yı çok seviyorum” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu