Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremin izlerini sileceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Özer ve beraberindeki depremzedeleri kabul etti.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Hayatın akışı içerisinde afetler ve maalesef kayıplar da yaşanabilmektedir. Şubat ayında yaşadığımız afetlerde böyle bir üzüntü yaşadık. 50 binden fazla vatandaşımız geride sevdiklerini bıraktı. Ebedî âleme göç eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

İnşallah bir yıl içinde şehirlerimizi canlandırıp depremzedelerimizi normal hayatlarına döndüreceğiz. Dün Kahramanmaraş’taydım, daha önce de Nurdağı’ndaydık. Hayatını kaybeden insanları geri getiremeyiz. Milletimiz nice sıkıntıları, saldırıları, afetleri birlik ve beraberliğine sahip çıkarak atlatmıştır. 6 Şubat depremlerinin izlerini de birer birer sileceğiz.

Cumhuriyetimizin yeni yüzyılını Türkiye’nin yüzyılı yaparak, deprem şehitlerimize ve emanetlerine olan sadakatimizin karşılığını ödeyebileceğimize inanıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı bir kez daha kutluyorum.

DEPREMDEKİ ÇOCUKLAR BAKANLIK KOLTUĞUNA OTURDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağzından depremzedenin çocuk başkanı “Cumhurbaşkanının yerinde olsam ne yapacağımı okurdum. Bir sürü bina yapardım, milletimize sahip çıktı sağ olsun. Savunma sanayini ileriye götürmeyi düşünüyordum. Evleri alırdım. Hızlı inşa ettim çünkü depremi yaşadım. Uzay çalışmalarına ağırlık vereceğim. Kanser ilacının bulunmasını sağlayacağım.”söz konusu.

gevashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu