Haber

A Milli Kadın Basketbol Takımı Sırbistan’a yenildi

2023 FIBA ​​Kadınlar Avrupa Şampiyonası D Grubu ilk maçında Sırbistan’a 71-63 mağlup olan A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Mutlu, “Buradaki hasarın daha fazla olmaması için çalışacağız. Şimdi otele gidip hatalarımızı, sakatlıklarımızı düzelteceğiz. Yarın yepyeni bir gün.”

Stozice Arena’da oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan tecrübeli teknik direktör şu değerlendirmelerde bulundu:

“İlkini kaybettiğimiz için üzgünüz. Sırp takımını tebrik ediyoruz, onlar şimdiden son Avrupa şampiyonu oldular. Bu yüzden neyle karşılaşacağımızı biliyorduk. Onlar da ağırlıklı olarak Sırbistan gibi oynadılar. Beklemediğimiz hiçbir şey olmadı. Bizim açımızdan daha fazla potansiyelimiz olduğunu biliyorum, oyuncularım da bunu biliyor hazırlık döneminde ama ilk maçımızda çok genç oyuncularımız var maalesef gerçek potansiyelimizi yansıtamadık. 20 top kaybımız oldu. Çok hata yapan bir takım değiliz. Hazırlık maçlarında da 19-20 top kaybımız oldu. 2-3 maçta bunlar oldu ve biz zaten farklı yenildik.”

“Buradaki hasarın bir mağlubiyetten fazla olmaması için çalışacağız”

Bu maçta potansiyellerinin gösterdiklerinden daha fazla olduğunu bildiklerini ve kaybettikleri için üzüldüklerini ifade eden Mutlu, “Buradaki hasarın mağlubiyetten fazla olmaması için çalışacağız. Şimdi otele gidip geleceğiz. hatalarımızı ve yaralarımızı düzeltin.Yarın yepyeni bir gün.” dedi.

Yarın karşılaşacakları Macaristan’ın çok iyi ve çok potansiyelli bir grup olduğuna işaret eden Ekrem Mutlu sözlerini şu sözlerle noktaladı:

“Zaten bu turnuvada gücü olmayan takım yoktur. Ben oyuncularıma güveniyorum, inanıyorum. Potansiyeli yüksek oyuncularımız var. Tecrübe eksiğimiz var ama gayretimizle, inancımızla üstesinden geleceğiz. Kimse demedi” kolay olur yani pat diye olimpiyatlara gitmek diye bir şey yok yani çatışmaya gireceğiz deneyeceğiz inşallah herkes bizim gibi bakar gruba güveniyorum yarın göreceğiz.”

Sevgi Uzun: “Çok top kaybı yaptık”

Milli oyuncu Sevgi Uzun ise zor bir maç oynayacaklarını bildiklerini hatırlattı.

Hazırlanmak için yeterince vakit bulduklarını kaydeden Sevgi Uzun, “Ekrem hocanın bizden istediğini tam olarak yansıtamadık, çok top kaybı yaşadık. Yarın bir maçımız daha var. Şimdi daha hiçbir şey bitmedi. Yolumuz uzun. önümüzde.Alacak çok yolumuz var.Daha çok çalışıp galibiyetle ayrılacağımıza inanıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

haber-iyidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu