Yaşam

2022’nin yeni ve yerli oyunları Kundura Sahne’ye ‘misafir’ geliyor

Kundura Sahne, Konuk Oyun programı ile yerli üretimlerden oluşan özel bir seçkiyi izleyicilerle buluşturacak. Prömiyerini bu yıl yapmış oyunların konuk edildiği programda “Kalabalık Duası”, “Istırap Korosu”, “Altın Elma” ve “Harika Şeyler Listesi” oyunları sahnelenecek.

Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın Savaş Dinçel Ödülleri’nde En Yeterli Oyun seçilen, Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde de En Güzel Oyun Müellifi ve En Düzgün Deneysel Tiyatro mükafatlarını alan “Kalabalık Duası”nda sahnede Tolga İskit yer alacak. Volkan Çıkıntoğlu’nun yazdığı oyunu Güray Dinçol yönetiyor.

Kalabalık Duası

Bam İstanbul’un oyunu “Istırap Korosu”, çok sesli bir ‘apartman hikâyesi’ anlatıyor. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği oyunda sahnede Seda Türkmen ve Deniz Karaoğlu bulunuyor. Oyun, Yeni Tiyatro Mecmuası tarafından iki oyuncuya da birden Yılın Performansı Ödülü’nü getirdi.

Istırap Korosu

Hilal Polat’ın yazdığı, yönettiği, kukla tasarımı ve uygulamasını üstlendiği “Altın Elma” ise, tanrıçalar Afrodit, Athena ve Hera’nın ‘en güzel’e verilecek altın elmayı kapma gayretlerini, vücut kuklalarının kıssaları ve müzikler eşliğinde anlatıyor.

Altın Elma

Talimhane Tiyatrosu’nun son oyunu “Harika Şeyler Listesi”, hasta annesi güzelleşsin diye ‘harika şeyler’in listesini tutan bir çocuğun öyküsünü sahneye taşıyor. Duncan Macmillan ve Jonny Donahoe’nin oyunlarından Lerzan Pamir’in yönettiği oyunda Bora Akkaş’ın tek kişilik performansıyla izleyicilerle buluşuyor.

Mükemmel Şeyler Listesi

4 oyun, aralık ayı boyunca pazar günleri saat 17:00’de izleyicilerle buluşacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu