Haber

Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı açılıyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı ve kent protokolünün ‘100’üncü yılında düzenlenecek. ‘Yıl’ isimli ilk tesis olarak da kayıtlara geçecek.

Talas Belediyesi’ne 2 yıl önce 56 bin metrekare arsa tahsisi yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın değerli projelerinden Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı’nda çalışma Tarım ve Orman Bakanlığı arasında mekik dokudu. ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kışın sert hava koşullarına rağmen durmadı.

Bir yandan gölet ve çevresinde çevre düzenleme çalışmaları devam ederken, diğer yandan tesislerin yapım çalışmaları da hummalı bir şekilde devam etti. Son olarak 10 yıldır yapılmayan gölete su taşıyan sulama kanalları ve çevresinin temizliği de gölete daha fazla su sağlamak için yapıldı.

Rekreasyon alanı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, birçok etkinliğin yer alacağı tesisin şehrin merkezinde olacağını söyledi. Önder Yalçın, mesire alanından 7’den 70’e her yaştan vatandaşın rahatlıkla yararlanabileceğini belirterek, “Piknik isteyenlerden yürüyüş yapmak isteyenlere, isteyenlerden birçok aktivitenin yapılacağı bir alan. dağa binmek isteyenlerin gölet manzarasını izlemesi tamamlandı. Ayrıca yavrularımızın ziyaret etmesi için küçük bir hayvanat bahçesi yapıldı. Kısacası buraya gelen vatandaşlarımızın dinlenmesi ve yorgunluklarını atması için bir alan oluşturuldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını yaşadığımız bu günlerde, ‘100. yıl dönümü olan bir tesisi ziyaret ediyoruz. İlk olarak Talas Kent Konseyi’nde ‘Yıl’ adını alma kararı aldık, şimdi ise ‘100’ olarak adlandırılıyor. Yılın ilk tesisini hizmete açmanın gururunu yaşıyoruz. Bu harika mesire yeri Kayseri’ye ve Talas’a hayırlı olsun.” söz konusu.

İŞLEM ALANINDA NELER OLACAK?

Ördekler ve ada dahil 19 bin metrekare yüzölçümüne sahip gölet ile 56 bin metrekare Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı, restorandan mescide, lavaboya, amfi tiyatroya, kafeteryaya, bebek bakım odasına kadar ; Seyir iskelesinden terasa, yemek pişirme alanından oturma alanına ve kamelyalardan piknik alanlarına kadar birçok hizmet sunulacak. Ayrıca gölet çevresinde yürüyüş ve bisiklet parkuru ile bölgede binicilik için at yolu oluşturulacak ve gölet üzerinde su oyunları ile mükemmel bir görsel şölen sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu