Ekonomi

Yozgat Havalimanı Fiziki Altyapısı Tamamlanıyor

Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesi ile uluslararası standartlarda inşa edilen Yozgat Havalimanı’nda fiziki altyapı yüzde 95 oranında tamamlanırken, üst yapı çalışmaları devam ediyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 3 Haziran 2018’de temeli atılan ve şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta inşaatı devam eden havalimanının altyapı çalışmalarının yüzde 95’i tamamlandı. Uluslararası standartlara sahip havalimanı, Yozgat merkez ve ilçelerinin yanı sıra çevre illere de hizmet verecek. Havalimanının üst yapı çalışmalarının tamamlanarak önümüzdeki yıl hizmete açılması hedefleniyor.

AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer havalimanını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Yozgat Havalimanı’nda fiziki altyapının yüzde 95 oranında tamamlandığını belirten AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, üst yapı çalışmalarının en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacağını söyledi. Yozgat Havalimanı’nın yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip olduğunu kaydeden Akgül, çevre illere de hizmet vereceğini söyledi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Havalimanı’nın doğu ile batının, kuzey ile güneyin kesiştiği noktada olduğunu vurgulayarak, bu yıl içinde yüzde 95’e ulaşan altyapı çalışmalarının tamamlanacağını söyledi. Havalimanının şehrin kültür, sanat, ekonomi ve turizmine büyük katkılar sağlayacağını belirten Köse, havalimanının dünyaya açılan kapısı olacağını sözlerine ekledi. – YOZGAT

esmeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu