Haber

Uluslararası Üniversiteler Konseyi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınadı

Uluslararası Üniversiteler Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin, “Dini, dili, ırkı, kim olursa olsun kadın, çocuk ve sivilleri katledenleri kınıyoruz. ” değerlendirmesini yaptı.

Azizoğlu, 32 ülkeden üniversitenin üye olduğu kurul adına yaptığı yazılı açıklamada, İsrail rejiminin tüm insani değerleri hiçe sayarak Filistin’e yönelik gerçekleştirdiği insanlık dışı saldırıların hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

İsrail’in, koşulsuz destek aldığı ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi “süper güçler”in lojistik desteğiyle, 360 kilometrekarelik alanda mahsur kalan 2,5 milyon sivili adım adım felakete sürüklediğini kaydeden Azizoğlu, şunları kaydetti: İsrail’in büyük bir insanlığa karşı suç işlediğini.

İsrail’in saldırılarını soykırım olarak nitelendiren Azizoğlu, şöyle devam etti:

“Din, dil, ırk ayrımı yapmadan, suçu kim işlemiş olursa olsun kadınları, çocukları, sivilleri katledenleri kınıyoruz.

Auschwitz-Birkenau Kampı’nda ataları yakılan insanların torunları, şimdi de aynı yöntemlerle Filistin halkına soykırım uyguluyor. Bütün dünya, sosyal medya kanalları ve televizyon kanalları aracılığıyla sunulan bir katliam filmini sessizce izliyor, gözleri kör, kulakları sağır, vicdanları uyuşmuş bir mazlum halkın katliamını izliyor.

“Tam donanımlı Siyonist ölüm makineleri, savunmasız siviller ve küçük bebekler karşısında cesaret göstermeyi askerlik sanıyorlar.”

“Filistin davasını sonsuza kadar savunacağız”

Filistin’in İslam toprağı, Kudüs’ün ise Müslüman şehri olduğunu belirten Orhan Hikmet Azizoğlu, açıklamasında şunları söyledi:

“Filistin halkının sadece Filistin’in değil, tüm İslam aleminin onuru için mücadele ettiğini biliyoruz. Uluslararası Üniversiteler Konseyi bu inanç ve duyarlılığa sahip olmanın şeref ve haysiyetinden vazgeçmeyecektir. Peygamber Efendimiz’in buyurduğu gibi:’ Kim mazlumsa büyüsün ey Müslümanlar, çığlığınızı duymayıp yardımınıza koşan bizden değildir.’ Onun emrine uyarak Filistin davasını sonsuza kadar savunacaktır.

“Başkalarının felaketinde kendi müreffeh geleceklerini arayan ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve onların cani Siyonist çocukları şunu bilmelidir ki, er ya da geç ilahi adalet tecelli edecek ve zalimler şüphesiz döktükleri kanda boğulacaktır. gün.”

Gazze’de hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Azizoğlu, insanlık onurunu savunan Filistin halkına desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu