Haber

‘Türkiye’de Kasırga’ Geliyor: İşi Olmayanlara Sokağa Çıkma Uyarısı

Başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi’ni zorlu bir hafta sonu bekliyor. Bu sabah başlayan yağışın Pazar akşamına kadar aralıksız yağacağı, pazar sabahı rüzgar hızının saatte 125 kilometreye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Türkiye bu hafta sonu itibarıyla resmen kış aylarına girecek. Sıcaklıklar hızla düşecek ve Karadeniz’de esen rüzgar fırtınaya neden olacak.

AFAD ve AKOM yaptıkları açıklamalarla vatandaşları uyarırken, Türk Hava Yolları seferlerini iptal etmek zorunda kaldı.

Marmara Bölgesi’nde bu sabah başlayan yağış öğle saatlerinde en yüksek seviyesine ulaşacak. İstanbul’da metrekareye 40 kilo yağış düşmesi bekleniyor.

Uzmanlar yağışların önemli bir sel riski oluşturduğu konusunda uyarıyor. Cumartesi günü rüzgar hızı 50 kilometreye ulaşacak.

Pazar günü yağış azalacak ancak rüzgar hızı artacak.

5 kategoriye ayrılan kasırgalarda en düşük kategorideki rüzgar hızının saatte 119 ila 153 kilometre arasında olduğu değerlendiriliyor.

Karadeniz’de oluşan ve pazar sabahı İstanbul’a inmesi beklenen kasırganın hızının saatte 125 kilometreye ulaşabileceği iddia ediliyor.

Bu fiyatın gerçekleşmesi halinde İstanbul için rekor fiyatlara ulaşılmış olacak.

Uzmanlar, özellikle köprü geçişlerinde sıkıntı yaşanabileceğini, işi olmayan vatandaşların evde kalması gerektiğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu