Haber

Tesla Cybertruck Müşterilere Teslim Edildi

Tesla, ilk kez 2019 yılında tanıttığı elektrikli pikap modeli Cybertruck’u nihayet müşterilerin beğenisine sunuyor. Elektrikli otomobil devi, bu ay sonunda düzenleyeceği teslimat etkinliğinde Cybertruck’un dağıtımını yapacak. Çekiliş kazananlarına etkinlik davetiyeleri gönderilmeye başlandı.

Tesla Cybertruck sahipleri araçlarına kavuşuyor

Tesla Yatırımcı İlişkileri Başkanı Martin Viecha, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 30 Kasım’da bir teslimat etkinliği düzenleyeceklerini doğruladı. Geçtiğimiz hafta yapılan çekilişte katılımcılar seçildikten sonra tüm davetiyelerin dağıtıldığını belirtti.

Özel teslimat töreninin Gigafactory Texas’ta yapılması planlanıyor. Sosyal medyada paylaşılan resmi davetiye; Ayrıca olayın diğer ayrıntılarını da açıkladı. Tesla ayrıca Cybertrucks sahibi şanslı müşterilerin kutlama için bir misafir getirmesine de izin veriyor.

123123123

Tesla ayrıca Cybertruck sahiplerinin araçlarını teslimattan sonraki ilk yıl içinde satmalarını da engelleyecek. Şirketin araç sipariş şartlarına göre müşteriler aynı zamanda aracı bir yıl içerisinde satmamayı da kabul edecek. Hatta araçlarını satanlara 50 bin dolar tutarında tazminat davası açılacak.

Tesla’nın bu kararları aslında sınırlı üretim olan Cybertruck’un bir koleksiyon modülü haline gelmesini engelliyor. Ayrıca FSD (Full Self-Driving) gibi yazılımların araçla birlikte başka bir araca aktarılmasının da önüne geçiliyor.

Cybertruck teslimat etkinliği davetleri artık kullanıma sunuluyor. Gelen kutularınızı kontrol edin. pic.twitter.com/9vLQbVioKq

– Tüm Mars Kataloğu (@WholeMarsBlog) 15 Kasım 2023

Öte yandan teslimat etkinliği öncesinde Gigafactory Texas’ta yüzlerce Cybertruck parçasının görüldüğü belirtildi. Bu da Tesla’nın 30 Kasım’daki etkinlik öncesinde üretimi hızlandırdığı anlamına geliyor. Ancak şirketin teslimat töreninde kaç adet Cybertruck hediye edeceği şimdilik bilinmiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu