Haber

Teleferik için park alanları yapılıyor

Kocaeli’nin ‘yarım asırlık rüyası’ Kartepe Teleferik Projesi kapsamında biri 6 katlı 3 otopark alanı yapılıyor.

Kocaeli’nin ‘yarım asırlık hayali’ Kartepe Teleferik Projesi’nde sona gelindi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, teleferiğin başlangıç ​​noktası olan Derbent istasyonunda üst yapı ve otopark çalışmalarını sürdürüyor.

 

KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kartepe Teleferik projesi kapsamında kabinleri taşıyacak çelik halatlar gerildi. Yeşil ve mavinin tonlarında yolculuk imkanı sunacak teleferik projesi için üst yapı çalışmalarına başlandı. Ekipler, biri 6 katlı olmak üzere diğer 3 otoparkta da kazı çalışmalarına başladı. Teknik İşler Daire Başkanlığı ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında kazı işlemleri devam ediyor.

 

6 KATLI OTOPARK

Derbent istasyonunun yanında 22 bin 338 metrekare alan üzerine inşa edilecek Kartepe Teleferik Katlı Otopark, 36’sı engelli araç, 54’ü elektrikli araç park yeri olmak üzere toplam 598 araç kapasitesine sahip olacak. 6 kat olarak tasarlanan otoparkta 3 adet yaya asansörü bulunacak.

 

2 FARKLI OTOPARK DAHA

Ekipler ayrıca 2 farklı otopark daha inşa edecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Caddesi’nde büyük araçlara, Derbent istasyonunun hemen yanına küçük araçlara otopark yapılacak. Küçük araç otoparkı 54 araç, büyük araç otoparkı ise 16 araç kapasiteli olacaktır.

 

770 METRE YOL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi grupları da 770 metrelik yol inşa edecek. Proje kapsamında 1.500 metreküp taş duvar imalatları ve yağmursuyu hattı imalatları gerçekleştirilecek. Ayrıca elektrik hatları yer altına alınacak ve aydınlatma çalışmaları gerçekleştirilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu