Yaşam

Teknosa’nın “Kadın İçin Teknoloji” projesinde yeni dönem eğitimleri başladı

Teknosa, Habitat Derneği iş birliği ile Türkiye genelinde kadınların dijital okuryazarlığını artırmak ve daha fazla kadın olmalarına yardımcı olmak amacıyla 16 yıldır yürüttüğü Kadın için Teknoloji projesinde yeni bir eğitim dönemi başlattı. teknoloji kullanımında etkilidir.

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, Habitat Derneği ile 2007 yılında başlattığı ‘Kadın için Teknoloji’ projesinde yeni bir dönem başlattı. Kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımı için gerekli teknoloji entegrasyonunun gerçekleştirilmesi, kadınların dijital okuryazarlığının artırılması ve kadınların gelişiminin desteklenmesi amacıyla yürütülen projede 3 bin kişiye online eğitim verilmesi planlanıyor. Türkiye’nin dört bir yanından eğitime katılan kadınlar, e-hizmetlerden sosyal medyaya, sadık internetten bilgisayar kullanımına, özgeçmiş hazırlamadan mülakat tekniklerine kadar farklı içeriklerde eğitim alacak.

Deprem bölgesinde yüz yüze eğitimler

Proje kapsamında 16 yılda 26 bin kadına dokunan Teknosa, bu yılki tremor alanlarındaki eğitimleri yüz yüze gerçekleştirecek. Depremden etkilenen şehirlere odaklanılarak ülke genelinde gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ile 1000 kadına ulaşılması hedefleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu