Haber

Süleyman Soylu’dan Şahan Gökbakar’a Sert Cevap: “Dürüst Bir Adamsa…”

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı Süleyman Soylu’nun 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ‘darbe’ olarak nitelendirdiği sözleri Şahan Gökbakar’dan eleştiri aldı. Soylu, Gökbakar’ın sözlerine sert tepki gösterdi.

Süleyman Soylu ile Şahan Gökbakar arasındaki tartışma gündem oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “15 Temmuz fiili bir darbe girişimidir. 14 Mayıs 2023, Türkiye’yi tasfiyeye yönelik tüm hazırlıkları bir araya getirebilecek bir siyasi darbe girişimidir.”

Sözlerinin devamında, “Bunu ben söylemedim. Bugün Amerika’nın başı bunu yıllar önce söyledi. Yıllar önce denedikleri tüm yöntemler boşa çıkınca Türkiye’yi ancak böyle bir güçle ele geçirebileceklerini açıkladılar.” yöntem.”

Soylu’nun bu açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Ünlü komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar da söz konusu ifadeleri alıntılayarak Soylu’yu Twitter’da eleştirdi.

Gökbakar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Seçim olduğunu biliyorduk ama 14 Mayıs’ta darbe oldu… Ooovvv… İyi ki burada anlatmışsınız. Gerçekten demokratik bir seçim için oy verecektik. Meğer bu batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun.” o yazdı.

İşte o yazı:

Dün akşam tv100’e konuk olan Bakan Soylu’ya Şahan Gökbakar’ın bu sözleri soruldu.

Soylu, Gökbakar’a yanıt olarak, “Şahan Gökbakar dürüst biriyse firari olduğu yeri ortadan kaldırsın” dedi.

habergolpazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu