Teknoloji

Samsung Electronics Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Paris 2024 yaklaşırken olimpiyat kampanyasının startını verdi

3 Mayıs’tan itibaren Champs-Élysées’de ziyaret edilebilecek serginin yanında, Samsung Electronics Paris’in çeşitli noktalarındaki Olimpiyat alanlarında tematik alanlar oluşturarak ziyaretçilerin en yeni Galaxy inovasyonlarını olimpiyat ruhuyla deneyimlemesini sağlayacak.  

Global Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları partneri Samsung Electronics, Paris 2024’e 100 günden az bir süre kala “Yeniliğe açık her zaman kazanır” kampanyasını resmi olarak başlattı. Samsung’un yaklaşan Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarıyla paylaştığı yeniliğe açık olma mottosunun altını çizen kampanya kapsamında “Olympic™️ rendezvous @ Samsung | Champs-Elysees 125” başlıklı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Samsung’un bu yıl Ocak ayında duyurduğu ve açık fikirli olmanın yeni perspektiflerin ve sonsuz olasılıkların önünü açabileceği fikrini yansıtan “Yeniliğe açık olan her zaman kazanır” mesajı, Paris 2024 kampanyasının merkezinde yer alacak. Duyurulan program kapsamında Samsung Galaxy Takımı üyeleri Fransa’dan kaykaycı Aurélien Giraud, Almanya’dan paralimpik kısa mesafe koşucusu Johannes Floors ve Fransa’dan break dansçı Sarah Bee’nin hikayelerinin izini süren “yeniliğe açık olan her zaman kazanır” mottosu hayat bulacak. Kampanya, yeniliğe açık olmanın olağanüstü başarıların önünü açabileceğini göstermeyi amaçlıyor. 

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, kampanyayla ilgili, “Global Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları partneri Samsung Electronics olarak, yaklaşık 40 yıldır yenilikçiliği teşvik ediyoruz. Bu anlayışla Olimpiyatlarda en yeni teknolojileri ve deneyimleri sunuyoruz. Olimpiyatlardan keyif alma biçimimiz zaman içinde önemli ölçüde değişti ve teknoloji, Olimpiyat ruhunun yaşatılmasında kritik bir rol oynadı. Bu rol şimdi, Paris 2024’ün açıklık temalı ‘Games Wide Open’ sloganının vurgusuyla daha da önem kazanıyor. Biz de ‘Yeniliğe açık olan her zaman kazanır’ kampanyamızla Paris 2024’te yeni deneyimler sunarak ve uygun bir bağlam kurgulayarak Olimpiyat takipçileri ile sporcuları her zamankinden daha fazla yakınlaştıracak olmanın heyecanını duyuyoruz” dedi. 

Samsung’un inovasyon öncülüğü Paris’teki Olimpiyat Sergisinin tasarımında somutlaşıyor

Samsung kampanya kapsamında “Olympic™️ rendezvous @ Samsung | Champs-Elysees 125” sergisinin tanıtımını da gerçekleştirdi. Sergi, Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları takipçilerine ikonik deneyimler sunarak onları destansı bir Paris 2024 yolculuğuna çıkarmayı amaçlıyor. Ziyaretçiler Galaxy ile önceki oyunların en önemli anlarını yeniden deneyimleyecek, Samsung’un en yeni inovasyonlarını keşfedecek ve Galaxy AI ile ömür boyu hatırlanacak anılar biriktirecek.

Samsung bu sergiyi tasarlarken, çığır açan çalışmalarıyla Olimpik ve Paralimpik sporcuların olağanüstü ruhunu yansıtan, sürekli sınırları zorlayan ve olasılıkları yeniden tanımlayan bir vizyoner olan Pritzker Ödüllü mimar Jean Nouvel ile iş birliği yaptı. Aydınlanma Çağı’nın Paris salonlarından esinlenilerek tasarlanan mekan, inovasyona açık olma, ahenk ve bağlantı kavramlarını çağrıştıran yansıtma ve optik illüzyonlar aracılığıyla yeni perspektiflere ve olasılıklara açık olma fikrini vurguluyor.  

Jean Nouvel, sergiyle ilgili şunları söyledi: “Sergi alanı bir bütün olarak Samsung’un inovasyona açık olma fikrine öncülük edişini vurgulayan bir biçimde tasarlandı. Soyut biçimlerle oluşturulan cephe üzerinde bir anda belirip kaybolan hareketlerin ve ışıkların yansımaları sergileniyor. Lobideki mat ve görüntüleri yansıtan beyaz aynalar ise misafirleri en son inovasyonları keşfetmeye davet ediyor.” 

“Olympic™️ Randevu @ Samsung | Champs-Elysees 125” sergisi, aralarında Fransız sörfçü Joanne Defay, İngiliz break dansçı Karam Singh ve Fransız para-yüzücü Ugo Didier‘in de bulunduğu Samsung Galaxy Takımı sporcuları ve TM Roh‘un katıldığı kurdele kesme töreniyle açıldı. Açılışa ayrıca, IOC Televizyon ve Pazarlama Hizmetleri Genel Müdürü Anne-Sophie Voumard, Paris Belediyesi Spor, Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlardan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Pierre Rabadan ve 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Paris Organizasyon Komitesi Genel Müdürü Étienne Thobois de katıldı. 

IOC Televizyon ve Pazarlama Hizmetleri Genel Müdürü Anne-Sophie Voumard, “Olympic™️ rendezvous @ Samsung sergisinde, “Games Wide Open” olarak belirlediğimiz “açıklık” eksenli sloganımızın sahiplenildiğini görmek bizi heyecanlandırıyor. Samsung, onlarca yıldır, sunduğu yenilikçi teknolojilerle Olimpiyat Oyunlarındaki taraftar deneyimlerini üst seviyelere taşıyan büyük bir rol oynadı. Samsung’un bu sergiyle ve Paris’te düzenlenecek Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarının izleyicilerle buluşmasını destekleyen birçok biçimde bu başarıyı ileriye taşıdığını görmek bizi çok etkiledi,” dedi.

Olympic™️ rendezvous @ Samsung Sergisi, Avenue des Champs-Élysées 125 adresinde, 3 Mayıs’tan 31 Ekim’e kadar Pazartesi-Cumartesi 10:00-20:00 ve Pazar günleri 11:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Yaz boyunca bir dizi özel etkinliğe ev sahipliği yapacak olan sergi, Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları hakkında detaylı bilgi almak isteyen herkese açık olacak.

Champs-Élysées’de açılacak sergiye ek olarak Samsung, ışıklar şehrinde ve şehrin çeşitli yerlerinde de Olympic™️ rendezvous @ Samsung temalı alanlar sunacak. Bu alanlar arasında Olimpiyat Parkı, Olimpiyat ve Paralimpik Köyü ve Ana Basın Merkezi yer alacak. Ayrıca, ziyaretçilerin en yeni Galaxy inovasyonlarını deneyimleyebileceği önemli Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları mekanlarında Samsung Galaxy Şarj İstasyonları da konumlandırılacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu