Haber

? Resimli Cuma Mesajları: En Güzel Kısa, Anlamlı, Ayetli Hayırlı Cumalar Mesajları

Mübarek Cuma günü için sevdiklerinize ve yakınlarınıza birbirinden hoş fotoğraflı, manalı ve hadisli Cuma bildirileri yollayabilirsiniz! İslam alemi için kutsal gün olarak bilinen Cuma günü vatandaşlar mescitlere giderek cemaat biçiminde ibadetlerini gerçekleştiriyor. O denli ki Hz. Peygamber, “Güneşin doğduğu en hayırlı gün cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkarılmıştır; kıyamet de cuma günü kopacaktır” (Müslim, “Cumʿa”, 18) kelamıyla bu günün değerini lisana getirmiştir. Müslümanlar bu değerli günde birbirlerinin cumalarını güzel dualarla kutluyorlar. Biz de sizler için en hoş, güzel, hadisli, farklı ve fotoğraflı cuma iletilerini, kelamlarını içeriğimizde derledik. Keyifli okumalar!

Hayırlı Cuma Mesajları

İmkanların bittiği yerde iman vardır, kaygının ne kadar büyük olursa olsun sıkıntısından büyük Allah vardır. Güzel Cumalar.

Rabbim nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, yanlışlarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammedîyle’ yardım etsin inşallah. Güzel cumalar.

Allah’tan bir dua gibi Peygamber’den bir amağan üzere sevabınız bol olsun! İyi Cumalar…

Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Makûs yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Konutlarımıza memnunluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri imtihandan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin.

Mevlana diyor ki; Dua edecek hoş bir gönlün yoksa, hoş yürekli insanlardan dua iste. Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Güzel Cumalar.

Allah’ım! Akşama ulaştığımız üzere sabaha, sabah ulaştığımız üzere de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Güzel bereketli cumalar dilerim.

Ey Büyük Rabbim! Dinimizden ötürü bizi yok etmeye uğraş sarf edenlere fırsat verme. Bizleri o büyük İslam dininin yolundan ayırma…. Güzel Cumalar

Allah’ım! Ruhumu daraItma, kaIbimi karartma, darda koyup aratma, Hak yoIundan saptırma, beni senden diğerine yalvartma. Amin. HayırIı cumaIar..

Dualı, Ayetli ve Hadisli Cuma Mesajları

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım vakit bu duamı sana emanet ederim. Allah Cumanızı Kabul Etsin.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle bir arada bana da nasip eyle.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan memnunluk denen o en hoş his sizle olsun. İyi cumalar dilerim

Allah’ın Selamı Rahmeti, Rahmeti üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun! Güzel Cumalar.

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz… Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz… Güzel Cumalar…

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri lisanına, Allah sevgisi gönlüne, bu hoş günün rahmeti üzerine olsun. İyi ışıklı cumalar.

Rabbim Ne olur hiçbir annenin yüreğini, evladının acısıyla yakma! Çocukları,kirli dünyamızdan koru, sakla! Sıhhat ve Huzurla İYİ CUMALAR.

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. İyi Huzurlu Umutlu Aşk Dolu İyi Cumalar Olsun…

Allah’ım… Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın mukadderatın, hayallerimden daha hoş olduğunu hatırlat… İyi Cumalar..

Hayırlı Cumalar. Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. İyi Cumalar.

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman yeriniz cennet olsun, güzel Cumalar…

Ey Büyük Rabbim! Dinimizden ötürü bizi yok etmeye efor sarf edenlere fırsat verme. Bizleri o büyük İslam dininin yolundan ayırma…. Güzel Cumalar

Sade ve Değişik Cuma Mesajları

Ey büyük Rabbim. Hayrı ve şerri ayırt edebilmeyi, imtihan olarak verdiklerine yürekten Amenna diyebilmeyi, göstermiş olduğun yolda yürümeyi, Senin yolundan ayrılmamayı, Seni en çok sevenlerden olmayı bana ve sevdiklerime nasip eyle…. İyi Cumalar..

Dünyada kazanmış üzere görünüp ahirette kaybedenlerden harekete Allah’ım. Güzel Cumalar…

Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile lisanımız Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz parıltı ile dolsun… Konutumuz huzurlu ve sevinçli olsun. Güzel Cumalar…

Önce yoIIar uzanır hakka yürümek için; tomurcukIar, güIIer açar onu görmek için, dua eden biri var senin için… Sen de dua et Allah için… Cumanız mübarek oIsun.

Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Güzel Cumalar.

Resimli Cuma Mesajları

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun ne de dostlar unutulsun. Cumanız Mübarek Olsun…

Rabbim! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte AFF diyorum ve sığınıyorum Rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin. Bizleri de AFF Eyle! Dua İle İyi Cumalar…

Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennette gezenlerden eyle! Güzel Cumalar.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah’ın sevgisi gönlünüze ve bu hoş günün rahmeti üzerinize olsun.

Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle… İyi Cumalar

En Hoş Cuma Mesajları

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın ismiyle “Her türlü hamd ve övgü, kuluna Kitab’ı indiren ve onda hiçbir yanlışlığa yer vermeyen Allah’a mahsustur.” (Kehf, 18/1) Dualarınızın kabul olması dileğiyle.

Ettiğin her dua kederine deva, sıhhatine şifa, gözüne ışık, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Güzel Cumalar.

Allah’ım; Yolda olana ‘Selâmet’ Hasta olana ‘Afiyet’ Darda olana ‘Metanet’ Nasip Eyle.. Güzel cumalar.

Allah’ım musibetin yaşandığı bu günlerde tüm insanlara şifa ve sabır ihsan eyle. Bizleri yine Cuma saflarında bir ortaya getirmeyi nasip eyle. Tüm İslam alemine güzel cumalar.

Bilerek Hakkı Batıla karıştırmayın. Hakkı gizlemeyin. (BAKARA – 42) Cumanız Mübarek Olsun…Selam ve Dua ile..!

Farklı Cuma Mesajları

Cumanız mübarek olsun. Gününüz maddi ve manevi manada aydınlık, gönlünüz beğenilen olsun. Sizi sıkıntıya, ıstıraba sevk edecek ne kadar aksilikler varsa sizden her daim uzak olsun. Allah sonumuzu hayretsin. Kurtuluşa erenlerden eylesin. Melekler sürekli duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. 

Allah’ım lisanımızdan ve gönlümüzden ismini eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin ortasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. İyi Cumalar…

“Günlerinizin en faziletlisi cuma günüdür. Bu sebeple o gün bana çokça salâtü selâm getiriniz; zira sizin salâtü selamlarınız bana sunulur.”

Allah’ım; Yolda olana ‘Selâmet’ Hasta olana ‘Afiyet’ Darda olana ‘Metanet’ Nasip Eyle.. Hayırlı cumalar..

WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta Payalaşabileceğiniz Tüm Cuma Mesajları

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu