Haber

Ösym: Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı 17-18 Haziran Tarihlerinde Yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacağını duyurdu. Başvurular bugünden itibaren kabul edilecek.

ÖSYM bugün YKS’nin 17-18 Haziran’da yapılacağını duyurdu. ÖYM’nin açıklamasına göre; Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) 17 Haziran 2023, Alan Yeterlilik Sınavları (AYT) 18 Haziran 2023 sabah seansı ve Yabancı Dil Sınavı (YDT) öğleden sonra yapılacaktır.

Sınava başvurular 8-23 Mart 2023 tarihleri ​​arasında yapılacak. Adaylar başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri üzerinden veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından yapabilecekler. bugün 12:00 itibariyle.

2023 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Seçme Sınavı’na (2023-MSU) başvuran adayların Milli Savunma Bakanlığı tarafından Milli Savunma Üniversitesi’ne yerleştirilmeleri için 2023-YKS’ye de başvurmaları gerektiği belirtildi.

2023 YKS başvurularında, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası afet bölgesi ilan edilen 11 il ve 1 ilçede ikamet eden ve deprem sonrası başka il ve ilçelere göç eden adaylardan sınav ücreti alınmayacaktır.

haber-yuregir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu