Ekonomi

Ordu Serbest Bölgesi Kuruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla “Ordu Serbest Bölgesi” kuruldu.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararın ardından Ünye Limanı’nda açıklama yapan Ordu Valisi Tuncay Sonel, limanın hemen yanında serbest bölge olarak kullanılacak alanın 150 dönüm olduğunu açıkladı.

“Şehrimiz adına birbiri ardına güzel haberler alıyoruz”

Ordunun son bir ayda çok değerli yatırımlara imza attığının altını çizen Vali Sonel, “Ordumuz son bir aydır birbiri ardına güzel haberler alıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Ordu Serbest Bölgesi kuruldu. Mahmut Özer’in büyük katkısı oldu.Yine Ticaret Bakanımız Mehmet Muş’un büyük bir özverisi var.Bu konuda son bir haftadır büyük bir yoğunluk yaşanıyor. özellikle bölgemizde ihracatın büyümesi adına son derece değerli bir gelişme.Bulunduğumuz Ünye Limanı yanındaki 150 dönümlük alan serbest bölge ilan edildi.Buraya hem yerli hem de yabancı yatırımcı gelecek.Çok sayıda yatırımcı gelecek. Burada aynı zamanda istihdam imkanı da sağlanacak.Öte yandan Ünye Organize Sanayi Bölgesi büyük bir hızla devam ediyor.Orada yer alacak 42 fabrikadan 5’inin üretim çalışmaları devam ediyor” dedi.

“Ordu’da bir ayda büyük yatırımlar aldık”

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakanı Prof. ihalesi yapıldı inşaatımız başladı.İlimizde eğitimle ilgili 63 yatırım vardı.Bakanımızın ilimize gelmesiyle geçen ay 46 yatırım aldık.Bunların 23 okul binası ve 376 derslik,8 öğretmen evler, 4 öğrenci yurdu, 5 spor Spor salonu, 4 kapalı spor salonu, 1 atölye binası, 1 uygulama oteli, 1 halk eğitim merkezi, 1 yemekhane, 542 köy yaşam merkezi olmak üzere toplam 109 yatırım yapılmıştır. Kim bu ülkeye hizmet ederse başımızda yeri vardır. Bu vesileyle Ünye’de bu güzel haberi güzel bir bahar gününde paylaşmak istedim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu