Yaşam

Narlıdere’nin Güçlü Kadınları Burhaniye’de sahne aldı

Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi Güçlü Kadın Tiyatrosu Grubu Çantadaki Sır adlı oyunuyla Burhaniye Ören’de sahne aldı.

Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi Güçlü Kadın Tiyatro Topluluğu, Cumhuriyetimizin 100. yılını ve Anadolu kadınının gücünü vurgulayan Çantadaki Sır oyunuyla Burhaniye Ören Amfi Tiyatrosu’nda sahne aldı. Narlıdere Belediyesi ve Burhaniye Belediyesi işbirliğiyle ücretsiz olarak sahnelenen ve ilk kez M.Kemal Atatürk’ün bir kadın oyuncu tarafından canlandırıldığı Çantadaki Sır seyircilerden büyük alkış aldı. Şaziment Duran’ın yazıp yönettiği, dizi ve filmlerin tanınmış makyözü Hasret Çıldam’ın üstlendiği oyun, toplumsal konulara bakış açısıyla sanatseverlerin beğenisini kazandı. Kadın başkanların başarısının, kararlılığının ve değişim öncülüğünün anlatıldığı oyunda, Cumhuriyetimizin kurucusu M.Kemal Atatürk’ün ölümsüz liderliği vurgulandı.

 

ÇOK DEĞERLİ VE PAHALI BULUYORUZ

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi Güçlü Hanımlar Tiyatro Grubunu çalışmalarından dolayı tebrik ederek, “Güçlü Hanımlar Tiyatro Grubumuz daha önce Çandaki Sır adlı oyunuyla depremzede vatandaşlarımız için sahne almış ve dayanışmanın ne kadar değerli ve değerli olduğunu bizlere göstermişti. dır-dir. Büyük Cumhuriyetimizi ve Anadolu kadınının gücünü vurgulayan oyunlarını bu kez Burhaniyeli vatandaşlarımız için sahnelediler. “Güçlü Kadın Tiyatro Grubumuza çalışmalarından dolayı ve kadının toplumdaki yerinin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlattığı için canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak sahnelenen ve yeni dünya sahnesinde Türk hakimiyetine dikkat çeken oyunun bir sonraki durağı Güzelbahçe olacak.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

inebolu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu