Haber

Kızılbük Thermal Wellness Resort ile Kongre Turizmi Marmaris’te Başlıyor

Sinpaş güvencesi ve Kızılbük GYO uzmanlığıyla yükselen Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinde balo salonları ve konferans salonlarından oluşan yaklaşık 950 kişi kapasiteli kongre merkezi ile Marmaris, turizm dönemi dışında da binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapacak.

Kızılbük Thermal Wellness Resort projesi, 3 bin metrekare alan üzerine kurulu, son teknolojiyle donatılmış konferans ve balo salonlarıyla donatılmış Kongre Merkezi, özel tesisleriyle, kongre ve konferans turizminde öne çıkan bölgeler arasında yer almasını sağlayacak. toplantı odaları ve fuaye alanı. Yerli ve yabancı turistleri her mevsim İçmeler bölgesinde ağırlamak amacıyla yola çıkan proje, şık ve birinci sınıf donanımlarıyla bölgenin kalkınmasında önemli rol oynayacak.

Kongre merkezi ile bölgede hem iş hem de tatil imkanı bulunacaktır.

Ulusal ve uluslararası kongre ve konferanslarda yurt içi ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçinin ağırlandığını, kongrelerin bölgenin tanıtımına da katkı sağladığını belirten Dr. Kızılbük GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik “Marmaris, doğal güzellikleri, denizi, tarihi ve kültürel yapılarıyla yurt içi ve yurt dışında çekim merkezi olan bir lokasyondur. Ancak Marmaris’i her zaman deniz tatili ile ilişkilendirdiğimiz için potansiyelini tam olarak ortaya çıkaramıyoruz. Son yıllarda sadece yurt içinde kongre turizminden elde edilen gelirlerde büyük bir artış olduğunu görüyoruz. TÜİK hane halkı iç turizm istatistiklerine göre toplantı, konferans, kurs, seminer gibi etkinlikler için yolculuk başına ortalama harcama 2022’de bir önceki yıla göre yüzde 61 arttı. Yine bu etkinliklere ilişkin toplam seyahat harcamaları 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 163 arttı. Bugün yeni tesislerle Türkiye’deki İstanbul, İzmir, Antalya gibi illerin kongre turizminden aldığı payı Muğla da rahatlıkla kongre turizminden alabilmektedir. “Kızılbük projemizde Kongre Merkezi’nde ağırlayacağımız yerli ve yabancı misafirlerimize bölgenin güzelliklerini tanıtacak, Marmaris’in kongre turizminden pay alması için çalışmaya devam edeceğiz.”

“Yaklaşık 950 kişi kapasiteli konferans salonumuzla Marmaris kongre turizminin merkezi olacak.”

Son teknolojiyle donatılmış kongre merkezinin hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen konukları en iyi şekilde ağırlayabilecek imkanlara sahip olduğunun altını çizdi. Mahmut Sefa Çelik, “Konferans turizmi günümüzde Asya ve Avrupa ülkelerinde çok değerli bir gelir kaynağı olarak öne çıkıyor. Pandemi öncesinde yurt dışından yaklaşık 2 milyon kişi konferans, fuar gibi etkinlikler için Türkiye’ye geliyordu. Salgının etkisiyle bu oranlar 2020 yılında 640 bin kişiye çıktı. Pandeminin etkisi geçtikten sonra 2022 yılında yurt dışından fuar, konferans, kongre gibi etkinlikler için 1,5 milyon kişi Türkiye’ye geldi. Ancak bu alanda yapılacak çalışmalarla bu sayının çok daha yukarılara çıkma potansiyeli hala mevcut. Türkiye bu pazarda henüz hak ettiği konuma ulaşamadı. İstanbul, İzmir, Antalya gibi şehirlerimiz konferans turizminde öne çıkan lokasyonlar. Kızılbük Thermal Wellness Resort projemizde 3 bin metrekare alan üzerine kurulacak balo salonu ve konferans salonumuzla, Marmaris’i Türkiye’nin önde gelen kongre ve konferans merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz. “Çok özel tasarıma sahip, 950 kişi kapasiteli, aynı anda 5’e bölünebilen ve ihtiyaca göre dizayn edilebilen kongre merkezimizde ayrıca özel iş toplantıları, basın toplantıları ve toplantılar için 8 adet büyük toplantı salonu bulunmaktadır. özel etkinlikler” dedi.

Balo salonuyla etkinlik ve düğün turizminin yeni adresi olacak.

Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinde yer alan 750 metrekare alana sahip Balo Salonu, düğün, etkinlik, şirket organizasyonları ve çeşitli kutlamalar için ideal, son teknolojiyle donatılmış, tüm detayların özenle düşünüldüğü, etkinliklerin yeni adresi olarak öne çıkıyor. İster 3 parçaya bölünerek ister bütün olarak tüm alanın kullanılabileceği Balo Salonu, 500 kişilik yemek masası düzeni, dijital duvar sistemi, girişte bulunan resepsiyonu, vestiyeri, bar alanı ile şık, çağdaş ve ihtişamlıdır. ve 450 metrekarelik dev bir fuaye alanı bulunmaktadır. etkinliklere ev sahipliği yapacak. Her ayrıntı düşünülerek tasarlanan gelin ve damat odaları ile çiftlere düğün öncesi ve sonrasında konforlu alanlar sunulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu