Haber

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na kapıyı CHP Genel Başkanı’na kapattı: Halk, kendisine hizmet etsinler diye onları seçti.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin ardından cumhurbaşkanlığı yarışı başladı. Seçimin ertesi günü bir video paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “değişim” mesajı vererek CHP genel başkanlığına aday olduğunu söyledi.

İMAMOĞLU KAPIYI KAPATTI

Sözcü TV canlı yayınına katılarak sessizliğini bozan Kılıçdaroğlu’na İmamoğlu’nun daveti soruldu. Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının görevlerine devam etmesi gerektiğini söyleyerek CHP Genel Başkanlığı yolunu bir kez daha kapattı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

Değişime davet çok güzel bir davettir. Değişime karşıyım diyebilir misin? Hayatın kendisi değişim üzerine kuruludur. Değişim talep ediyorsunuz, o değişim bugün olmazsa yarın olacak. Partilerin kendi kongrelerini yapmaları ve üyelerini seçmeleri hayatın değişmesinin bir gereğidir. Cinsiyet kotamız var, gençlik kotamız var. Bu değişim belli bir zaman dilimi içinde gerçekleşir. Değişimin kendi aşamaları vardır. Değişiklik talebi olabilir.

“SEÇİLDİKLERİ BELEDİYEYE HİZMET VERMELİLER”

Belediye Başkanları seçildikleri ilçeye hizmet etmek zorundadır, bu onların birinci önceliğidir. İnsanlar kendilerine hizmet etmeleri için onları seçtiler. Bunu söylememden daha doğal ne olabilir? Millet seni İstanbul’a, Ankara’ya, Adana’ya seçti… Buraları bırak başka şeyler yap; Olmaz… Bu siyasetin temeline aykırıdır. Bunun olmaması siyaset yapmaması gerektiği anlamına gelmez. Öncelik bu.

“İBB’NİN YENİ BİR CHP TARAFINDAN YÖNETİLMESİ GEREKİYOR”

İstanbul’dan Ankara’dan buraya hizmet edesin diye seni seçti. Bu işin doğasının kuralıdır. Orada kalarak herhangi bir iş yapmayacaksın. Genel siyasete de katılabilirler. CHP Genel Başkanı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi nasıl olmalı diye düşünmem gerekiyor. Yeni bir CHP’li tarafından yönetilmelidir. Şu anda CHP’liler tarafından yönetilmezse bu bizim için önemli bir sorun olur. Kazandığımız bir Büyükşehir Belediyesini neden başka bir partiye verelim? İmamoğlu aday olabilir. Arkadaş olabilirler, neden olduğunu söylemeyeceğim. İstanbul sorununun çözülmesini istiyorum.”

haber-sogutlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu