Haber

KASKİ’den 2 milyar TL’lik yatırım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Nitelikli ekibi, son teknoloji cihaz ve araçlarıyla Kayseri’de içme suyu, kanalizasyon ve atıksu arıtma faaliyetlerini yürüten Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü, içme suyu ve atık suların sağlıklı bir şekilde arıtılması için faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Kentte kanalizasyon hizmetleri kesintisiz devam ediyor.

YATIRIM GİDERLERİ HER ZAMAN ARTIYOR

Kayseri’de içme suyu, kanalizasyon ve atıksu arıtma hizmetleri veren KASKİ, altyapı yatırım harcamalarını her geçen gün artırarak hizmet kalitesini ve kapsamını genişletmiştir. Bu kapsamda 2019 yılından bu yana Kayseri genelinde 1 milyar 985 milyon 147 bin TL altyapı yatırımı yapıldı.

KASKİ’nin belirttiği dilimde 1 milyon 956 bin 116 metre içme suyu, 604 bin 794 metre atık su ve yağmur suyu bordürü üretildi. Ayrıca 19 adet İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve 5 megavat üretim kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulmuştur.

KUSURSUZ ALTYAPI ÜZERİNDEKİ TÜM ÇALIŞMALAR YAPILMIŞTIR

KASKİ, son 4 yılda ‘yeni içme suyu, atıksu ve yağmursuyu şebeke hattı imalatı, İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri, Güneş Enerjisi Santrali, tank inşaatı ve depo tamir tadilatı, kuyu inşaatları, içme suyu sondaj kuyularının açılması, bakım ve onarım faaliyetleri’. her türlü altyapı çalışmalarını aktif bir şekilde yürüterek vatandaşların hizmetine sundu.

“Heyecanımızı Asla Kaybetmiyoruz”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin daha sağlam bir altyapıya sahip olması için merkez ve ilçelerde yatırımların artarak devam ettiğini belirterek, değerli yatırımlarla Kayseri’nin geleceğini inşa ettiklerini kaydetti.

Sorunsuz bir altyapı için çalışmaların ilk günkü heyecan ve kararlılıkla devam ettiğini, bu kapsamda 2019 yılından bu yana 1 milyar 985 milyon 147 bin TL yatırım yapıldığını belirten Lider Büyükkılıç, şunları kaydetti:

“Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren hizmet kapasitemizi artırmaya çalıştık. İnsan odaklı, ihtiyaca uygun bir yöntem izledik. KASKİ’miz aracılığıyla yürüttüğümüz çalışmalar, hedeflerimize ulaşmamızda önemli rol oynadı. Hızla büyüyen ve gelişen şehrimizi geleceğe hazırlamak ve şehrimizin sorunlarını gidermek için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmalarda özellikle son yıllarda çevresel faktörler, küresel ısınma, doğal su kaynaklarının azalması gibi olumsuz koşullar nedeniyle artan gereksinimler nedeniyle su ve atıksu yönetiminin ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Mevcut kaynakları korumak, etkin, ekonomik ve verimli kullanmak için yürüttüğümüz ve yapacağımız proje ve faaliyetlerde suyun her damlasını hesaplıyoruz. KASKİ’miz de bu bilinçle, ilimiz genelinde altyapı kavramına dahil olan tüm hizmetleri eksiksiz yerine getirmek için 7/24 çalışmaktadır. Çok şükür değerli yatırımlar yaptık. Bunların en değerlilerinden biri de Kayseri İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisimizin yanına hızla kurduğumuz Güneş Enerji Santrali. Bunda emeği geçenleri tebrik ederim. Her zaman olduğu gibi altyapı kavramına giren tüm hizmetleri eksiksiz olarak vatandaşlarımıza ulaştırma sorumluluğunu üstlenmeye devam edeceğiz. Yapılan yatırımların şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Alt yapı hizmetlerimiz ilimiz genelinde kesintisiz olarak devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu