Yaşam

‘Huzurevi Ketum’un provaları başladı

İSTANBUL (İGFA) – Yapımcılığını Ekşinar üretim ismine Emre Bozkurt ve Erhan Fırat üstlenirken direktör koltuğunda başarılı isim Emre Bozkurt oturuyor.

Senaryosu Murat Güleç imzası taşıyan “Huzurevi Ketum” isimli tansiyon üslubundaki sinema sinemasının son hazırlıkları da tamamlandı.

Psikolojik tansiyon şeklindeki sinema sinemasının okuma provalarında oyunculuk aşkı depreşen Meral Konrat, rolüne kendini kaptırıp oynamaya başlayınca rol arkadaşı Hayal Yürüten kısa periyodik tedirginlik yaşarken bundan mutlu olan direktör Emre Bozkurt, senaryonun tesirini test etmiş olduk sözünde bulundu.

“Huzurevi Ketum” isimli tansiyon usulü sinema sineması takımında Düş Yürüten, Meral Konrat, Tayfun Sav, Belma Memati, Neslihan Ayşe Öztürk, Şükran Çağman, Seyithan Özdemir, Murat Güleç ve çocuk oyuncular Melinda Özleyen, Demir Balcı, Dila Hatun Karaaslan üzere kıymetli ve sevilen oyuncular yer alıyor.

Yönetmen Bozkurt, tamamı Erdek’te çekilecek olan filmde, doğal güzellikleri, denizi ve havasıyla bir tatil beldesi olan Erdek’in, sonbaharda da kendine has sessiz hoşluğuna yer vermek istediklerini söyledi.

“Huzurevi Ketum” isimli tansiyon stilindeki dehşet sinemasının başrol oyuncusu Düş Yürüten sinema boyunca usta oyuncu Meral Konrat ile olan sahnelerinde daha çok gerilecek olduğu okuma provalarında muhakkak oldu.

FİLMİN KONUSU

Erdek’te yerel gazeteci olan Meral’in en büyük hayali roman muharriri olmaktır. Gazetede çalıştığı bir gün Erdek’teki bir huzureviyle ilgili araştırdığı haberler sonrasında şüpheli ölümlere denk gelir ve huzureviyle ilgili detayları öğrenmek üzere işin peşine düşer. Huzurevine yaptığı ziyarette kendisini huzurevinin eski hemşiresi Belçin karşılamaktadır. Üç günlük bu kısa ziyaretin kendisi için yeni bir başlangıç noktası olacağını düşünen Meral, huzurevinin Ketum’un mabedi olduğunu öğrenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu