Ekonomi

Goldman, Moelis hisselerini birleşme ve satın alma görünümü nedeniyle yükseltti

Çarşamba günü Goldman Sachs, Moelis & Company (NYSE:MC) hisseleri üzerindeki duruşunu değiştirerek yatırım bankasının notunu Sat’tan Nötr’e yükseltti. Yükseltmeye eşlik eden firma, fiyat hedefini de bir önceki 53 dolardan 58 dolara çıkardı. Bu değişiklik, Moelis’in %4,5 temettü getirisini hesaba katarak %13’lük potansiyel bir toplam getiriyi yansıtıyor.

Yeniden değerlendirme, Moelis’in dördüncü çeyrek 2023 kazanç raporunun ardından yaklaşık %2’lik mütevazı bir düşüş yaşamasının ardından geldi ve benzerleri tarafından görülen %6’lık bir kazançla tezat oluşturdu. Moelis’in 10 Ocak 2023’te Goldman Sachs’ın Satış Listesi’ne eklenmesinden bu yana, şirketin hisseleri hem danışmanlık ve yatırım bankacılığı meslektaşlarının hem de daha geniş S&P 500 endeksinin sırasıyla yüzde 10 ve 9 puan gerisinde kaldı.

Goldman Sachs’ın revize edilmiş görünümü, güçlü birikmiş işler, stratejik işe alımlar ve teknoloji sektörü birleşme ve satın almalarına yapılan yatırımlar nedeniyle önde gelen gelir büyümesi nedeniyle Moelis’in lehine olması beklenen birleşme ve satın alma (M&A) döngüsünde bir yükseliş beklentisine dayanıyor.

Firma ayrıca, özellikle işe alım çabaları nedeniyle 2023’te gerçekleşen önemli sabit ücret artışlarının ötesine geçerken, emsallerine kıyasla daha az elverişli olan son faaliyet kaldıraç eğilimlerini tersine çevirmeyi amaçladığı için Moelis’in marj genişletme potansiyelini de kabul ediyor.

Buna ek olarak, Moelis için son çeyreklerde endişe kaynağı olan temettü kesintisi riski artık minimum olarak görülüyor. Moelis’in mutlak değerlemesi sektör ortalamasının üzerinde olsa da, tarihi zirve fiyat-kazanç (F/K) oranlarının altında kalmaktadır. Tarihsel olarak Moelis, ekonomik döngünün başlarında daha iyi performans gösterme eğilimi göstermiş ve kazanç büyümesi hızlandıkça zirve katlarına yeniden yükselişten faydalanmıştır, Goldman Sachs bu eğilimin mevcut döngüde tekrarlanacağına inanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu