Haber

Fransa’da hükümet tahtakurularıyla mücadeleye 5 milyon euro ayıracak

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel MacronLiderliğindeki Rönesans partisinin önerdiği son taslaktaki düzeltmede 5 milyon euro Özel bir fon kurulması öngörülüyor. Bu fon, tüm pestisit hizmetlerini karşılamaya yetecek parası olmayanlar içindir. düşük gelirhanelere destek olarak sağlanacaktır.

Fransız Sağlık ve Güvenlik Ajansı (Anses) 2022’de Fransa’da evlerin yüzde 10’undan fazlası Tahtakuruların istilasına uğradığını duyurdu. Bu yıl, kurum düşük gelirli hanelere mali destek sağlamayı ve kimyasallara alternatif haşere kontrolü için finansman sağlamayı teklif etti.

Anses’in verdiği bilgiye göre, 2017-2022Fransızların dönemde tahtakurularıyla mücadelede yaptıkları harcamalar 1 milyar 400 milyon euro,Peki her yıl yaklaşık 230 milyon euroolarak gerçekleşti.

İlgili maddenin yer aldığı yasa tasarısı, Fransız parlamentosunun alt meclisi olan Ulusal Meclis’te tartışıldı. Uzun tartışmaların ardından Başbakan Elisabeth Borne, anayasanın 49.3 maddesi uyarınca hükümetin sorumluluğunda olan tasarıyı parlamentoda oylama yapılmaksızın yürürlüğe koyma hakkını kullandı.

habersebinkarahisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu