Ekonomi

FDIC: Büyük bankalar iflas eden bankaların parasını ödemeli

Bloomberg’in konu hakkında bilgi sahibi anonim kaynaklara dayandırdığı habere göre, son banka iflaslarından yaklaşık 23 milyar dolarlık maliyetle karşı karşıya kalan FDIC’in, söz konusu maliyetin büyük bir bölümünü ABD’ye yönlendirmeyi düşündüğü bildirildi. ülkenin en büyük bankaları

Raporda, yetkililerin maliyetin büyük kısmını çok daha büyük finansal kurumlara yönlendirerek topluluk bankaları üzerindeki baskıyı sınırlamak istediği belirtildi.

SVB’nin maliyeti 20 milyar dolar

Bunun JPMorgan Chase, Bank of America ve Wells Fargo gibi bankaların milyarlarca dolar katkıda bulunmasını gerektirebileceğine işaret edilen haberde, söz konusu değerlendirmenin boyutunu ve zamanlamasını belirlemeye yönelik müzakerelerin erken aşamada olduğu kaydedildi. .

FDIC Lideri Martin Gruenberg, ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’nin son banka iflasları ve federal düzenleyici müdahalesi üzerine dünkü oturumunda, Bank of Silicon Valley’in (SVB) iflasının 128 milyar dolarlık mevduat sigortası fonuna 20 dolara mal olduğunu söyledi. milyar ve Signature Bank’ın maliyeti 2 dolar. 0,5 milyar dolar olarak tahmin edildiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu