Haber

Eskişehir’de Tarımsal Sulama Semineri Gerçekleştirildi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından “Tarımsal Sulama” konulu seminer, vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Seminerde konuşan Dr. Demet Uygan, küresel iklim değişikliğine dikkat çekerek, tarımda sulama biliminin temellerinin takip edilmesi gerektiğini belirtti.

Eskişehir’de faaliyet gösteren çiftçiler ve tarımsal üretimle ilgilenen vatandaşlar için “Çiftçi ve Kent Üreticilerine Yönelik Eğitimler” protokolü kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından tarımsal eğitimler verilmeye devam ediyor.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi işbirliği ile düzenlenen eğitimler yoğun ilgi görürken, eğitimler kapsamında düzenlenen “Tarımsal Sulama” konulu seminer, Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Demet Uygan’ın sunumuyla gerçekleştirildi.

Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirilen seminere Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Sibel Benek, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Levent Özbunar, çiftçiler ve kent merkezi ve kırsal mahalleli vatandaşlar katıldı.

Katılımcılara seslenen Dr. Demet Uygan, küresel iklim krizinin tüm şiddetiyle hissedildiği bu dönemde hem Eskişehir’de hem Türkiye’de hem de dünyada tarımsal sulamada gerçek yöntemlerin kullanılmasının önemine vurgu yaptı.

Seminer, vatandaşların sorularına yanıt bulduğu karşılıklı soru-cevap bölümüyle tamamlandı.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu