Teknoloji

Disney’in yeni yaşlanma aracı film dünyası için hazır: FRAN ile tanışın!

Disney’de görsel efekt uzmanları, oyuncuları görsel olarak mevcut herhangi bir yöntemden daha hızlı, daha ucuz ve daha doğru bir şekilde yaşlandırabilir ve yaşlarını küçültebilecek yapay zeka teknolojisi geliştirdiklerini söylüyorlar. Yayınlanan bir araştırma makalesinde, ekip Yüz Yaşlandırma Ağıveya fransa‘BENCE ” Yaşlanan yüzler için ilk pratik, tam otomatik ve üretime hazır yöntem“. Zanaatkarları yapay olarak yaşlandırmak için endüstri standardı (2D boyama kullanarak) ” gerçekleştirmesi günler sürebilen kare kare manuel çalışma” o ekler.

Ayrıca, süreci otomatikleştirmek için mevcut prosedürler “ tipik olarak yüz kimliği kaybı, düşük çözünürlük ve sonraki görüntü karelerinde kararsız sonuçlardan muzdariptir.‘ belirtiyorlar.

Ve bu çaba kolay ya da her zaman başarılı olmadı: 2019’da Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’yi daha genç gösterdi. İrlandalı Engadget, aşırı derecede pahalı olduğunu bildirdi. Ve 2010’da Tron: MirasJeff Bridges’in yaşını çeyrek asırdan fazla küçültme girişimi “komik” olarak tanımlandı.

Araştırmacıların yazdığı asıl sorun, bir yapay zekayı başarılı bir şekilde eğitmek için yaşlanan insanların yeterli sayıda görüntüsünü toplamanın “neredeyse imkansız” bir çaba olmasıdır.

Bu nedenle, yapay yüzler oluşturan bir program olan StyleGAN2’yi kullanarak 18 ila 85 yaşları arasındaki binlerce insan örneğini oluşturdular.Bu bilgilerle, kırışıklıkların nerede ortaya çıktığı ve çenelerin nasıl sarkmaya başladığı gibi, görünüşlerin zaman içinde tipik olarak nasıl değiştiğine ilişkin algoritmalar geliştirebildiler.

Ekip, teknolojinin kolay ve sezgisel olduğuna inanıyor ” Sanatçılara, yaşlanma etkisinde gezinme ve ince ayar yapma konusunda yerelleştirilmiş kontrol ve yaratıcı özgürlük verir.FRAN’ın hızlı kullanılabilecek kadar iyi olduğuna inanıyorlar ve bu teknolojiyi ilk hangi sinemanın kullanacağını merakla bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu