Haber

DEM Partisi İstanbul’dan aday gösterecek! Murat Kurum’dan dikkat çeken açıklama

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Murat Kurum, seçim faaliyetleri kapsamında Çekmeköy’de vatandaşlarla buluştu.

Program öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kurum, “Milletimizin ne sorunu varsa takipçisi olacağız. Milletimizi bu anlamda yalnız bırakmayacağız. Daima el ele, daima kalp kalbe olacağız. Dün, Tuzla’daki kardeşlerimizle bu toplantıyı gerçekleştirdik. 25 yıllık çalışma.” “Hayatımızda, iş ahlakımızda milletimize verdiğimiz sözleri kullanmaya çalıştık. Bugüne kadar nerede bir afet, bir su baskını varsa oraya gittik, milletimize bir söz verdik. Sözümüzü tuttuk, “dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında Çekmeköy’de düzenlenen Hamsi Festivali’nde vatandaşlarla buluştu. Kurum, balık ve ekmek tezgahını devralarak vatandaşlara balık ve ekmek dağıttı. Kurum, program öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

DEM PARTİSİ SORUSUNUN CEVABI

DEM Partisi’nin İstanbul’daki aday belirlemesine ilişkin kendisine sorulan soruyu yanıtlayan Kurum, şunları söyledi: “İşin başında da söyledik, şimdi de söylüyoruz. Kim kiminle ittifak yapacak umurumuzda değil. Bugün Çekmeköy’deyiz, heyecanı görüyorsunuz. Çekmeköy ne diyor, ‘Biz hazırız’ 31 Mart’ için mi? Çekmeköy, İstanbul’da büyük bir heyecanla değişim istiyor. Bu motivasyonla gittiğimiz her ilçede bu kardeşliği görüyoruz. Bu yüzden kimin kiminle ittifak içinde olduğu umurumuzda değil. Tüm İstanbul. İstanbul’da yaşayan her kardeşimizin oyunu istiyoruz. İnşallah hep birlikte kazanacağız. Bu bir gençlik hareketi olacak, kadınlarımızın hareketi olacak. 31 “Mart’ta birlikte kazanacağız. Bunu arzuluyoruz. İstanbul’la ve onun sorunlarıyla ilgileneceğiz.”yaptı.

“MİLLETİMİZE SÖZ VERİLDİĞİMİZ ŞEKİLDE BU SÖZLERİ KULLANMAYA ÇALIŞTIK”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Murat Kurum, TOKİ mağdurlarıyla ilgili soruyu şöyle yanıtladı: “Biz her zaman söyledik, bir sorun varsa sorundan kaçmayacağız. Nerede sorun varsa orada olacağız. Analiz etmek için orada olacağız. Dün yine arkadaşlarımızla bir araya geldik. TOKİ’den sosyal konut alan ve faydalanıcı olan arkadaşlarımızla bir araya geldik, onları dinledik, onlar masanın bir tarafındaydı, biz de diğer tarafındaydık, aynı masa etrafında istişarede bulunduk, onlar için bir şeyler yapmak için çabaladık. TOKİ’ye teşekkür ediyorum. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza teşekkür ediyorum. Kardeşlerimize yapılması gereken her türlü desteği vermek için. Onlar da bizim için çaba gösterdiler. Sanırım dün yola çıktık. keyifli bir şekilde. En azından onlarla elimden gelen çabayı gösterdim. Sosyal medyada muhtemelen daha önce görmüş olduğunuz bir algı oluşturmaya çalışan sahnelerle dünkü sahnelere baktığımızda samimiyeti, kardeşliği gördük. Milletimizin ne sorunu varsa ne olursa olsun. Biz o sorunun peşine düşeceğiz, sorunun peşini bırakmayacağız, kaçmayacağız. Milletimizi bu anlamda başıboş bırakmayacağız. Her zaman el ele, her zaman kalp kalbe olacağız. Dün Tuzla’daki kardeşlerimizle bu toplantıyı gerçekleştirdik. 25 yıllık iş hayatımızda ve iş ahlakımızda milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmeye gayret ettik. Şu ana kadar nerede bir afet, bir su baskını yaşandıysa oraya gittik, milletimize bir söz verdik. Biz sözümüzü tuttuk. Dün de aynı anlayışla Tuzla’daki kardeşlerimizle bir araya geldik. Oturduk istişarede bulunduk ve sorduk: Yapılabilecek bir güzelleştirme var mı, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir çalışma var mı? Biz bu anlayışı ortaya koyduk ve memnun ayrıldık. Tuzla’nın ve İstanbul’un her köşesindeki kardeşlerimizin mutluluğu bizi sevindiriyor. “Onların sevincine ortak oluyoruz”Şöyle cevap verdi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu