Haber

CHP Keşan: Emekliler nasıl geçinecek?

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, emeklilere verilen zam oranlarını eleştirdi.

“Açlık sınırı 14 bin 431 lira, yoksulluk sınırı 47 bin 9 lira iken emekliler geçimlerini sağlayamıyor” diyen Çakır, şöyle devam etti: “Emekli bırakın geçimini, yaşayamıyor, nefes bile alamıyor. Emeklilerimizi sokağa çıkamaz hale getirdiniz, siz de onların ceplerinde çay parası bırakmadınız.” söz konusu.

İktidar partisinin emeklilerimize ceza vermeye devam ettiğini hatırlatan İlçe Başkanı Anıl Çakır, “Emeklilere yapılan yüzde 5’lik ilave artışla emeklilerin asgari emekli maaşı 10 bin TL olacak. Peki şunu sormak istiyorum, emekliler asgari ücretin yarısıyla bu hayat pahalılığına nasıl dayanacaklar? Konut kiralarını nasıl ödeyecekler? Beslenmeleri için hayati önem taşıyan temel besin maddeleri olan et, süt, yumurta, sebze ve meyveleri nasıl temin edecekler? Doğalgaz ve elektrik faturalarını nasıl ödeyecekler? Bunları hiç düşünüyor musun? Yaşadığınız 1100 odalı saraydan baktığınızda hayat pembe mi görünüyor? Siz bu 10.000 TL maaşı iyilik olarak sunuyorsunuz ama emekli sizden iyilik istemiyor, emekli sizden sadaka istemiyor, yıllardır verdiği emeğin karşılığını istiyor. “Emekliler yaşlanınca hayat sorunu yaşamak ya da geçim sıkıntısı yaşamak istemiyorlar” dedi.

Açlık ve yoksulluk sınırına dikkat çeken CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, tüm emeklilere açık çağrı yaparak, “31 Mart’ta bu haksızlığı en açık şekilde sandıklara yansıtın. Bunları kimse iyi göremez.” sizin için. Ey iktidar sahipleri! 1100 odalı saraylarda yaşamaktan vazgeçin.” “Binlerce lüks resmi aracı bir kenara bırakın. Her bakana ayrı ayrı tahsis ettiğiniz özel uçakları bırakın, yandaşlarınıza iyilik yapmayı bırakın, emeklilerin hakkını verin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu