Haber

Benefitsik Vakfı deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor.

Deprem bölgesine yardımlarını sürdüren Beneficipik Vakfı, Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü ve Elbistan Belediyesi iş birliğiyle Kahramanmaraş Elbistan Avrupa Türk Evleri’nin konteyner alanına kütüphane ve oyun parkı kurdu. Vakıf ayrıca 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için tüm burs kontenjanlarını deprem bölgesindeki üniversite öğrencilerine tahsis edecek.

11 ilimizi etkisi altına alan büyük depremin ilk anından bu yana bölgeye birebir yardımlarda bulunan Benefitsik Vakfı, eğitim alanındaki yardımlarını deprem bölgesine genişletti. Vakıf, bölgedeki öğrencilerin kütüphane, oyun parkı ve sosyal alan ihtiyaçlarından yola çıkarak Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü ve Elbistan Belediyesi iş birliğiyle Kahramanmaraş Elbistan Avrupa Türk Lojmanları’nın konteyner alanına kütüphane ve oyun alanı kurdu. Tedarik ettiği konteyneri kütüphaneye, sahra çadırını oyun parkına çeviren vakıf, Hasçelik ve bünyesinde yaptığı bağış daveti sonucunda gönüllülerin de desteğiyle öğrencilere kırtasiye, oyuncak ve eğitim malzemeleri sağladı. Benefitsik Vakfı. Öğrencilerin teknolojiye erişimini sağlamak için kütüphane ve çadır; bilgisayar, tablet, projektör, yazıcı gibi teknolojik donanımlarla donatılmıştır. Deprem yardımında üniversite öğrencilerini de unutmayan ve afet sonrası bölgedeki 44 öğrenciye maddi destek sağlayan vakıf, 2022-2023 eğitim öğretim yılında deprem bölgesindeki burs kontenjanlarının tamamını üniversite öğrencilerine tahsis etme kararı aldı.

Ağırsıçok Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selcen Beneficicog : “Deprem bölgesindeki temel ihtiyaçların karşılanması için yaptığımız birebir yardımların ardından Vakıf olarak eğitim anlamında eksikliklerin giderilmesi için hızla harekete geçtik. İlk aşamada Elbistan Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçerek bölgenin ihtiyaçlarını belirledik. Anaokulu ve ilkokuldaki öğrencilerin ders çalışabilecekleri, oyun oynayabilecekleri bir ortama ve sosyal alana ihtiyaç duyduklarını belirledik. Ardından kütüphaneye çevirdiğimiz konteynerimizi ve oyun alanına çevirdiğimiz sahra çadırımızı kurduk. Kütüphanemiz ve oyun alanımızla sarsıntı alanında çocuklarımızın bir yandan sosyalleşmelerine katkı sağlamak, bir yandan eğitimleri için ihtiyaç duydukları bilgi kaynaklarını karşılamak, diğer yandan da onları bulundukları ortamdan uzaklaştırmak istedik. Bölgeye yardım için bir adım daha, üniversite öğrencilerine sağladığımız burslarla bu dönemde gençlerimizi maddi sıkıntılardan uzak tutmayı ve sadece eğitimlerine odaklanmayı amaçladık. Vakıf olarak gençlerimizi ve çocuklarımızı zor zamanlarında burslarımız ve kişisel gelişim eğitimlerimizle desteklemeye, eğitim hayatlarına kesintisiz devam edebilmeleri için destek olmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu