Haber

Babacan’dan Erdoğan’a: “Otoriter İttifakınızla Milyonları Adaletsizliğe ve Yoksulluğa Hapsettiğiniz İçin Özür Dilemelisiniz”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı özür dilemeye davet etti. Babacan, “Otoriter ittifakınızla milyonları adaletsizliğe ve yoksulluğa düşürdüğünüz için özür dilemelisiniz” dedi.

Ali Babacan bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Erdoğan’ı özür dilemeye davet eden Babacan, şunları söyledi:

“Sayın Erdoğan, dünyanın gıpta ile baktığı, milletimizin huzur ve refah içinde olduğu günlere değil, 28 Şubat’ın aktörleri Perinçek ve Bahçeli’ye milletimizi mahkûm ettiğiniz için özür dilemelisiniz.

Adalet için yola çıkan parti kurucularınızı birer birer tasfiye etmeli ve tek güç olma hırsınız için özür dilemelisiniz.

Otoriter ittifakınızla milyonları adaletsizlik ve yoksulluğun tuzağına düşürdüğünüz için özür dilemelisiniz.

Milletimiz özrünüzü kabul eder mi bilemiyoruz ama biz kararlıyız. Siyasete ilk adımımızı attığımız günden beri ulaşmaya çalıştığımız özgürlüklerden, ileri demokrasiden, kozmik hukuksal değerlere bağlılıktan, çoğulculuktan ve katılımdan vazgeçmeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu