Haber

Antalya’da Sobada Çıkan Yangının Ardından Ev Kullanılamaz Hale Geldi

ANTALYA’da müstakil bir ev sobadan çıkan yangın nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Aralarında 2 aylık bebeğin de bulunduğu 3 kişi, son anda evden çıkarak yangından kurtuldu.

Kepez ilçesi Ünsal Mahallesi 5271 Sokak’ta müstakil evde yaşayan Necla Kılıç, öğle saatlerinde sobayı yaktıktan sonra 2 aylık bebeği Ömer Can Kılıç’la ilgilenmek için diğer odaya gitti. Bir süre sonra yanan sobadan çıkan kıvılcımlar yatağı tutuşturdu. Kısa sürede büyüyen alevler odayı sararken Necla Kılıç, bebeği Ömer’i de yanına alarak dışarı çıktı. Bu sırada uyuyan Necla Kılıç’ın ağabeyi Uğur Sarıtepe uyanarak yangına hortumla müdahale etti. Sarıtepe alevleri söndüremeyince evden çıkarak durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

İhbar üzerine adrese polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekibi alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Dumandan etkilenen Sarıtepe, Necla ve Ömer Kılıç’a sağlık ekipleri müdahale etti. Dumandan etkilenen komşu kadın da ambulansa alınarak tedavi altına alındı. Yangın nedeniyle ev tamamen kullanılamaz hale geldi.

Yangının sobadan çıktığını belirten Uğur Sarıtepe, “Soba yatağı tutuşturdu ve yangın çıktı. Uyandım ve bir anda evin her yeri duman oldu. Sara hastası olduğum için hemen evden çıktım. Alevlere müdahale etmeye çalışırken bebeği unuttum.”

Bebekleriyle birlikte evden kendi imkanlarıyla çıktıklarını anlatan Necla Kılıç, “Ocağı yeni açmıştım. Yanında bir yatak vardı. Yatak naylondan olunca bir anda alev aldı. Ben de yanına aldım. bebeğimi alıp hemen evden kaçtım.”

Öte yandan Kılıç ailesinin komşuları, ailenin maddi gelirinin olmadığını, aile üyelerinin epilepsi hastası olduğunu ve evlerinin kirada olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu