Haber

Antalya’da motosiklet tutkunu kanserli genç kız hayatını kaybetti

Antalya’da kemik ve akciğer kanserine yakalanan 20 yaşındaki Havva Nur Aydın tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Yaklaşık 8 yıl önce kemik ve akciğer kanseri olduğu belirlenen Aydın, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Onkolojisi Servisinde tedaviye başladı. Hastalığından 2 yıl sonra kanserden kurtulan ve orta öğretime devam eden Aydın’ın hastalığı bir süre sonra tekrar nüksetti.

Tedavi sürecine yeniden başlayan Aydın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Aydın, Serik Çandır Mezarlığı’na defnedildi. Aydın’ın annesi Hatice Yılmaz cenazede zor anlar yaşadı.

Aynı zamanda motor tutkunu olan Aydın’ın kanserle mücadelesinde destek olan Antalya’daki motosiklet kulüpleri de konvoy oluşturarak şehir tipini belirledi, cenazede ailesini yalnız bırakmadı.

Motosiklet kulübünden İsmail Biçer, Aydın’ın küçük yaşlardan itibaren hastalıkla mücadele ettiğini ve hastalığı yenmek için çok mücadele ettiğini söyledi.

Önce mutluluğuna, şimdi de hüznüne tanık olduklarını söyleyen Biçer, “Bir melek geldi, melek olarak vefat etti. Rabbim ona orada huzur ve mutluluk versin.” dedi.

Aydın için motosiklet konvoyu oluşturduklarını ve şehir tipi attıklarını hatırlatan Biçer, mümkün olduğunca Aydın ve ailesine destek olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu