Haber

AFAD Tarafından Oğuzhan Uğur’a Gönderilen Teşekkür Belgesine Gelen Tepkilere AFAD’dan Yine Yanıt Geldi

Oğuzhan Uğur’un Instagram hesabından paylaştığı teşekkür belgesi ortalığı karıştırdı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından, ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde yaptığı yardımlardan dolayı Oğuzhan Uğur’a gönderilen teşekkür belgesine hükümete yakın bazı hesaplardan olumsuz tepkiler geldi. Tepkilerin ardından AFAD, teşekkür belgesinin verilme amacı ve gönderildiği kişi ve kurum hakkında açıklama yaptı.

İşte o açıklama…

Binlerce vatandaşımızın acı kaybını yaşadığımız 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremde birçok ünlü isim gibi Oğuzhan Uğur da en ön saflarda yer aldı. Süreç boyunca etkili bir şekilde çalıştı.

Yaralarımızı birlikte sararken sorumluluk alan Oğuzhan Uğur’a AFAD’dan teşekkür belgesi gönderildi.

Oğuzhan Uğur, belgeyi Instagram hesabından story olarak paylaştı ve bu paylaşımla sosyal medya sarsıldı.

Tepkilerin ardından AFAD’ın yanıtı gecikmedi. Açıklama, 2 Kasım 2023 tarihinde AFAD’ın resmi Twitter hesabından yapıldı.

AFAD, “Türkiye Tek Kalp” bağışçısı Babala TV’ye teşekkür belgesi hazırlandığını duyurdu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Twitter hesabından yapılan açıklama şöyle:

Sosyal medyada çıkan haberlere ilişkin açıklama yapma gereği duyuldu. Yüzyılın felaketi Kahramanmaraş depremi nedeniyle düzenlenen ‘Türkiye Tek Yürek’ yardım kampanyasına ayrım gözetmeksizin 100 bin TL ve üzeri bağışta bulunan 1.750 bağışçının tamamına teşekkür belgesi verildi. Bu kapsamda Babala TV isimli bağışçıya 500.000 TL bağışta bulunduğu için teşekkür belgesi düzenlendi. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu