Haber

AFAD depremzedeleri için yol yardımı nasıl alınır? Depremzedelerin ulaşım ücreti ne kadar?

Afad 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından afet bölgesine dönmek isteyen vatandaşların dönüş işlemleri ve yol masraflarının ödenmesine ilişkin Kahramanmaraş’tan açıklama yapıldı. AFAD, depremzedelere nasıl yol yardımı alınacağını ve depremzedelerin yol yardımının ne kadar olacağını merak ediyor. AFAD depremzedeleri için yol yardımı nasıl alınır? Depremzedelerin ulaşım ücreti ne kadar? Detaylar burada…

AFAD DEPREM MAĞDURLARINA YOL YARDIMI NASIL ALINIR?

AFAD, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından afet bölgesine dönmek isteyen vatandaşların dönüş süreçleri ve yol masraflarına ilişkin açıklama yaptı.

Kendi araçlarıyla gitmek isteyenlerin, valilik ve kaymakamlıklar tarafından oluşturulan ve duyurulan başvuru noktalarına yol gider belgesi başvurusu yapabilecekleri belirtildi.

DEPREM MAĞDURLARI İÇİN YOL MALİYETİ NE KADAR?

Açıklamada, toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenlerin valilik ve kaymakamlıklar tarafından oluşturulan ve duyurulan başvuru noktalarına da başvurabilecekleri belirtildi.

“Afet bölgesine ulaşım valilik veya kaymakamlıklarca temin edilecek uygun araçlarla (otobüs, minibüs, havayolu, demiryolu vb.) sağlanacak. Öte yandan bilet alan afetzedelerin başvuru noktalarına başvurması halinde kimlik numaraları üzerinden Ziraat Bankası’na ödenecektir.”

DepremBölgelerine dönmek isteyen hayatta kalanlarımız için;

?? İade İşlemleri
?? Yol Masrafları Ödemeleri

açıklamamızdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. pic.twitter.com/u3LJbxUsjR

— AFAD (@AFADPresident) 6 Mayıs 2023haber-kahramankazan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu