Haber

Adliyedeki deprem yardım malzemelerini çalan 4 belediye personeli

Edirne’de depremzedeler için toplanan yardım malzemelerini çaldıkları iddiasıyla polis tarafından çalınıp gözaltına alınan Keşan Belediyesi’nden 4 kadın işçi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi tarafından binlerce kişiye ulaşmak için yardım kampanyası başlatıldı. Belediyenin yaptığı çağrının ardından halkın elektrikli ısıtıcı, bot, atkı, bere, battaniye, çocuk maması, termal içlik, uyku tulumu, tüplü ısıtıcı, kazak, kışlık giysi, çorap ve çocuk bezi ihtiyacı oldu. Spor Oturma odasına getirdi. Sınıflandırma için Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Sorumlusu Ü.Ç. görevlendirildi. (67), NHY (54), ND (50) ve LE’nin (54) bazı yardım malzemelerini çaldığı ve evlerine götürdüğü iddia edildi. Olayın ortaya çıkmasının ardından 4 kişi işlerine son verildi ve haklarında yasal işlem başlatıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ü.Ç., NHY, ND ve LE’yi yakalayarak gözaltına aldı. Zanlıların emniyetteki ifadelerinde yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine vermek üzere yanlarına aldıklarını söyledikleri öğrenildi. Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda yardım için toplanan giyim eşyalarına el konuldu. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 zanlı adliyeye sevk edildi.

‘BELEDİYE, NE KEŞAN’

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, belediye meclis üyeleri, sendika temsilcileri ve çok sayıda çalışanın katılımıyla belediye hizmet binası önünde basın açıklaması yaptı. Helvacıoğlu, yardım ve takviye çalışmaları için Keşan’ın tüm kalbinin ortaya çıktığını belirterek, “Halkımız ve çalışanlarımız tarafından büyük bir hassasiyetle 35 TIR’lık yardım malzemesi gönderdik. İçimiz yanarken, birlik ve beraberlik ruhunun da gururunu yaşıyoruz. Milletimiz ama bir yandan da bununla gurur duyuyoruz.O kadar çok olay var ki anlatmakta ve anlatmakta güçlük çekiyoruz.Toplanan yardım malzemeleriyle ilgili 4 çalışanımızın dahil olduğu münferit bir olay oldu. Tespit ve soruşturma çalışmaları, yardım malzemeleri ile ilgili soruşturma açıldı.Konu şu anda hukukta.4 çalışanımızın iş sözleşmesini derhal fesh ettik.Haklarında yasal süreç başlattık.Bu kararı tarafımızca aldık. Disiplin kurulu.Ağır bir ceza ama vicdansızın yerini ne belediye ne de Keşan alıyor Vicdansıza yer olmadığını belirtmek isterim. bu açıklama. Belediye çalışanımız afetin ilk anlarından itibaren tüm kalbiyle birlik oldu. Takviye verir. Keşan Belediyesi emekçisini yürekten alkışlıyorum. Tek yürek oldular ve tüm fedakarlıklarını gösterdiler. Canlarını vermeye hazırlar. O yüzden 4 kişinin başına gelen bu talihsiz olay, çalışanlarımızın emeğini ve özverisini boşa çıkaramaz. Bu kibri örtemez. İşlerini lekeleyemez. Bugüne kadar yaptığım gibi vicdansızların belediyede yeri yoktur diyorum. Bu zihniyet bizden değil” dedi.

seydikemerhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu