Haber

ABD, Kaliforniya’da fırtına ve toprak kayması uyarısı

LOS ABD’nin birçok eyaletini etkisi altına alan kötü hava koşullarının Kaliforniya’da fırtına ve toprak kaymalarına neden olması bekleniyor.

ABD Ulusal Hava Durumu Servisi (NWS), Kaliforniya eyaleti için “soğuk ve tehlikeli kar fırtınası” uyarısı yayınladı.

Yayınlanan hava durumu raporunda, Los Angeles’ın yüksek bölgelerini etkisi altına alacak ve kalınlığının 1,5 metreye ulaşması beklenen kar yağışının, bölgede fırtına ve heyelan riskinin artmasına neden olacağı kaydedildi. güçlü rüzgarların etkisi.

Hafta sonu boyunca kötü hava koşullarının bölgeyi etkilemeye devam edeceğinin belirtildiği hava raporunda, yetkililer kar fırtınası ve buzlanma nedeniyle bazı yolların kullanılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Ülkenin kuzeybatı kıyılarından başlayan ve birçok bölgeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle birçok kentte hayatın durma noktasına geldiği belirtilirken, yollarda bulunan çok sayıda kişinin geceyi araçlarının içinde geçirdiği belirtildi.

ABD medyasına göre fırtına ve kötü hava koşulları birçok eyalette yaklaşık 1 milyon ev ve işyerinin elektriksiz kalmasına, 2 binden fazla uçuşun iptal olmasına neden oldu.

Elektrik kesintilerinin ağırlıklı olarak Michigan, Illinois, California, New York ve Wisconsin’de yaşandığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu