Haber

KAEU öğrencileri ve öğretim görevlileri, yurtlarda depremzedelere psikososyal destek sağlıyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAUE) öğrenci ve öğretim görevlileri, çocuklara yönelik sosyal güzelleştirme çalışmaları yaparak etkinlikler düzenliyor.

KAEU’dan yapılan açıklamaya göre, üniversite bünyesinde bulunan Afet Uyum Merkezi’nde görev yapan çok sayıda istekli akademik personel ve öğrenci, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli bir şekilde çalışarak, depremzede aileleri ve KYK’da kalan çocukların iyileşmesine katkıda bulunuyor. yurtlar.

Gönüllü eğitimciler ve öğrenciler, oyun terapileri ve grup çalışmaları ile çocukların olumsuz süreci atlatmalarına yardımcı olarak sosyalleşmelerini sağlıyor. Sürecin başından itibaren birçok hevesli eğitim ekibi de çocuklarla resim, okuma, fotoğraf ve klasik zeka oyunları oynayarak beyin sarsıntısı psikolojisini kolaylıkla yenebilmeleri için çocukların güçlü yönlerini ortaya çıkaracak ve destekleyecek faaliyetler yürütür.

KAEU Rektörü Prof.

Üniversite olarak bölgede hem yardım hem de yemek hizmeti anlamında ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını vurgulayan Karakaya, şu anda Vakfın asli görevlerinden biri olan çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çocuklara alt yapı oluşturduklarını kaydetti. üniversite.

bayrampasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu